Galatasaray Üniversitesi’ne Ulaşım

Üniversitemizin kampüsü, İstanbul Avrupa Yakasında, Çırağan Caddesi üzerinde, Ortaköy mevkiinde bulunmaktadır. Kampüsümüz şehir merkezinde, deniz ve kara ulaşım yollarına yakın bir mevkide bulunmaktadır. Bu sayede toplu taşıma ile ulaşımı kolaydır; fakat havaalanı gibi uzak şehrin uzak bölgelerinden gelir iken, aktarma yapmak gerekmektedir.

uçak

Havaalanından Ulaşım

Kampüsümüz Avrupa yakasında bulunmaktadır, fakat İstanbul’da hem Anadolu yakasında (Sabiha Gökçen Havaalanı) hem de Avrupa yakasında (İstanbul Havaalanı) olmak üzere iki farklı havaalanı bulunmaktadır. Bu iki bölgeden kampüsümüze ulaşım detayları aşağıda verilmiştir:

  1.   Avrupa Yakası (İstanbul Havaalanı)

Kampüsümüz İstanbul Havaalanına yaklaşık 43 km uzaklıktadır. Yeni inşa edilen havaalanına ulaşım “havaist” otobüsleriyle sağlanmaktadır. Bu otobüs hattının detaylı bilgilerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Üniversitemize en yakın havaist durağı “Beşiktaş İskele” durağıdır. Bu durakta inildiğinde, Ortaköy yönüne herhangi bir belediye otobüsü ile “Galatasaray Üniversitesi” durağında inerek üniversitemize ulaşabilirsiniz. Uzun bir mesafe olmadığı için dilerseniz, Etiler-Beşiktaş dolmuş hattını veya taksi kullanabilirsiniz.

  1.   Asya Yakası (Sabiha Gökçen Havaalanı)

Kampüsümüz Anadolu Yakası’ndaki Sabiha Gökçen Havaalanına yaklaşık 42 km uzaklıkta bulunmaktadır. Bu havaalanında gelecek misafirlerimiz havaalanından “Havabüs” otobüslerini kullanarak Avrupa Yakası’nda Taksim Meydanı’na veya Anadolu Yakası’nda Kadıköy’e geçiş yapabilirler. Havabüs seferleri detaylarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Havabüs dışında, belediye otobüslerinin E10 ve E11 hatları ile Sabiha Gökçen Havaalanından Kadıköy’e ulaşım mevcuttur. Kadıköy’e gelen yolcular, şehir hatları deniz seferlerini kullanarak, Kadıköy-Beşiktaş arası yolculuk yapabilirler. Bu seferlerin detayları da aşağıdaki linkte mevcuttur.

tren

Tren Garından Ulaşım

Yüksek Hızlı Tren (YHT) kullanarak gelecek olan misafirlerimiz, Avrupa Yakası “Sirkeci” durağında inerek, T1, tramvay hattını kullanarak Kabataş durağına gidebilirler. Kabataş durağından:

  • Taksi ile yaklaşık 13 TL ödeyerek direkt kampüsümüze ulaşabilirler, ya da
  •  Ortaköy yönüne giden belediye otobüslerinden herhangi biri (25E -22 -30D ) ile Galatasaray Üniversitesi durağında inebilirler.
taksi

Taksi ile ulaşım

Toplu taşıma tercih etmeyip, direkt taksi kullanmak isteyen misafirlerimiz için yaklaşık taksi ücretleri aşağıdaki gibidir[*]:

İstanbul Havaalanından: yaklaşık 130 TL

Sabiha Gökçen Havaalanından: yaklaşık 165 TL

Sirkeci Garından: yaklaşık 20 TL

[*] Fiyatlar yaklaşık olarak hesaplanmıştır, değişiklik gösterebilir.